Kurucularımız

1950 li yılllarda kurulan Çelikhan gurubu 60 yılı aşkın bir süredir yurt içinde ve yurt dışında yüzlerce çalışanıyla otomotiv ve yedek parça endüstrisinde bugüne kadar vermiş olduğu başarılı hizmetlerine, 2013-2014 Eğitim – Öğretim yılından itibaren İstanbul Avcılar’da mülkü kurumumuza ait olan binalarımızda MEB’e bağlı Özel Haseki Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ile devam etmektedir.

Gurup olarak ikinci hedefimiz olan Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Anadolu Lisesi kademelerini de 2017-2018 eğitim öğretim yılında açarak, aynı zamanda kendimize ait olan 15.000m2 lik açık ve kapalı alanları da bir araya getirerek geniş kampüsümüzle eğitim faaliyetlerine daha da kapsamlı olarak başlanmıştır.

Okulumuz temel bilimlere, sağlık kuruluşlarına ve teknolojik gelişmelere katkı sağlamayı, özgür düşünce ışığında ve toplumsal sorumluluk bilinciyle, araştırma ve sorun çözme becerisi gelişmiş, uluslararası yeteneklere sahip, etik ve mesleki nesnellik kurallarına saygılı olmanın yanı sıra çok disiplinli yaklaşımlara açık, geniş ufuklu bireyler yetiştirmeyi, çok boyutlu kalite standartları içinde, topluma hizmet sunmayı görev edinmiştir.

Akademik kadromuz ve bizler bilimin ve sanatın sınırlarını genişleten, özgürlükçü, toplumsal gelişime önderlik eden, öğrencilerimizle birlikte öğrenme tutkusu etrafında buluştuğumuz, bütün akademik ve idari bileşenlerinin bu arayışa kendilerini adadıkları ulusal ve uluslararası bir okul olmayı hedeflemekteyiz. Okul için değil yaşam için yaşatmak için öğrenmeyi kendilerine ilke edinen öğrenciler yetiştirmeyi kendimize amaç edindik.

Okullarımız ve şirketimiz “ÇELİKHAN GRUBU’na” aittir. Hiçbir dernek, vakıf, kurum ve kuruluşla bağlantısı olmayan bir aile kuruluşudur.

Aslan ÇELİKHAN

Saim Çelikhan

Saim ÇELİKHAN