Hakkımızda

Geleceğe dair endişeleri olmayan, kendine güvenen, mesleğine hakim, ülkesine ve dünyaya faydalı bireyler kazandırmayı amaçlıyoruz. Bu değerleri uygularken evrensel değerler dahilinde kendi kültürümüzü ve ahlaki değerlerimizi unutmadan çevresindekilere de örnek olacak  davranışlar sergileyecek bireyleri topluma kazandırmayı hedefliyoruz.

Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Anadolu Lisesi ve Sağlık Meslek Liseleri olan okullarımızda, İngilizce ve Almanca yabancı dillerine ağırlık verilmektedir. Eğitim – Öğretim sürecinde çoklu öğrenme yöntemiyle öğrencilerimize bilgiler aktarılmaktadır. Öğrenci merkezli sistemimizde öğretmenlerimiz alanlarında uzmanlaşmış ve tecrübe sahibidirler. Öğrencilerimizin her biriyle özel olarak ilgilenen rehberlik servisimiz de yoğun bir şekilde çalışmaktadır. Laboratuvarlarımız. spor alanlarımız. konferans salonumuz, bilim, müzik ve resim atölyelerimiz, kütüphanelerimiz öğrencilerin istediği her saat kullanıma açıktır.

Okulumuz yemekli olup günde üç öğün yemek verilmektedir. Öğrencilerimizin öğrenme süreçleri her ay yapılan tarama ve deneme sınavları ile takip edilmektedir. Gerekli eksiklikler tespit edilip, bu konularda öğrenciye takviyeler yapılmaktadır. Spor alanında bahçemizde açık-kapalı basketbol ve voleybol sahaları bulunmaktadır. Bahçemizde ayrıca Barfiks parkuru da yer almaktadır. Soğuk günlerde kapalı jimnastik salonumuzda salon sporları yapılabilmekte, ayrıca masa tenisi ve satranç oynayabilmektedirler.

Ana sınıfından kayıt olan öğrencilerimiz mezun olduğunda; İngilizce ve Almanca bilerek, bir müzik enstrumanı kullanarak, bir spor dalında uzmanlaşmış ve iyi bir üniversiteye yerleşecek şekilde hayata hazırlamak amacındayız.