İlkokul

İlk adımı aile ile başlayan okul öncesi ile devam eden öğrenme sürecinin ikinci adımını ilkokul dönemi oluşturmaktadır. Sağlıklı, mutlu, huzurlu ve güven içinde yaşamak, gelecek nesillere daha yaşanılır bir dünya bırakmak ancak ve ancak bilinçli, birikimli ve donanımlı bir eğitim öğretimle yetiştirilen bir nesille mümkün olabilir. Milletlerin devamlılığı, geleceğin şekillenmesi, ülkelerin kalkınması, toplumların eğitime verdiği değerle doğrudan ilişkilidir.

Hayat boyu süren bir etkinlik olan eğitimi, gelişen teknoloji ve artan bilgi birikimi karşısında öğrencilerimizin öğrenme kapasitesini güçlendirip geliştirme çabasındayız. “Kullanılamayan bilgi bizim değildir” düsturuyla yola çıkarak ilkokulda öğrencilerimizin gerekli kazanımları elde ederek, öğrendiklerini okulda ve okul dışı yaşamlarında kullanabilme yeterliliğini kazandırmayı amaçlamaktayız.

Çocuklarımızın iyi yetişmesi hepimizin ortak ve ana hedefidir.

​OKUL SAATLERİ & İŞLEYİŞ

Okulumuzda sabah 09.00 akşam 16.00 arasında tam gün eğitim verilir. Dileyen velilerimiz için sabah 07.00 akşam 19.00 arası servissiz eğitim verilmektedir. Akşam 16.00 – 17.00 saatleri arasında Tam Öğrenme Programı çerçevesinde Etüt Programı uygulanmaktadır.

3 öğün yemek verilen sistem sınıf ve branş öğretmenlerimizin ortaklaşa planladıkları programa uygun olarak devam etmektedir. İlkokul 3. sınıfa kadar sınıf öğretmeni ve branş öğretmenleri birlikte eğitim programını yürütürler.

İNGİLİZCE DİL EDİNİM PROGRAMIMIZ

Önümüzdeki öğretim yılından itibaren Anasınıfımızda uygulamaya geçecek olan TOWERING Dil Edindirme (Çift Dilli Eğitim Programı) ile güçlenecek olan Yabancı Dil Programı hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. İlkokul 1. sınıftan itibaren Güçlü Dil Edinim Programımız yoğun ders saatleri ile devam etmektedir.

İkinci Yabancı Dil olarak okulumuzda 2. sınıftan itibaren Almanca öğretilmektedir. İngilizcede eğitim görülen her kademenin sonunda Anadil becerisi hedeflenmektedir. Almanca seviyesi ise yine her kademenin sonunda hedef A2 seviye olarak belirlenmiştir.

SOSYAL FAALİYETLER & KULÜPLER

Okulumuzda Perşembe günleri son iki ders saatinde yürütülmekte olan Kulüp Çalışmalarında branşlar aşağıdaki gibidir.

* İzcilik

* Bale & Modern Dans

* Müzik

* Resim

* Robotik Kodlama

* Spor

* Zeka Oyunları

​15000 metrekare açık ve kapalı alanıyla çevrenin en geniş kampüs alanına sahip olan okulumuzda her türlü eğitim öğretim faaliyeti bu sayede rahatlıkla yürütülmektedir.